DEGEN, WLD Coin ve Bu 4 Altcoin’den Önemli Sıcak Haberler Var!

Worldcoin (WLD Coin) yeni bir güvenli çok partili hesaplama (SMPC) sisteminin açık kaynağını duyurdu. IOTA Vakfı, IOTA 2.0 kamu test-net’in resmi olarak yayında olduğunu açıkladı. Binance destekli pSTAKE Finance, Bitcoin likit staking çözümünü başlattı. Ve daha fazlası…

WLD Coin ve 5 altcoi’den önemli haberler var!

Worldcoin (WLD Coin), kaynak güvenli çok taraflı hesaplama sistemini açıyor

Worldcoin Vakfı (WLD Coin) yeni bir güvenli çok partili hesaplama (SMPC) sisteminin açık kaynağını duyurdu. Sistem, özellikle biyometrik verilerin korunması olmak üzere veri koruması için yeni bir standart belirlemeyi amaçlıyor. Artık Github deposunda açık kaynak kodlu olacak. Böylece, herhangi bir kuruluşun kullanması mümkün hale gelecek. Worldcoin (WLD Coin) ayrıca, iris kodunu yeni SMPC sistemine geçirdikten sonra, önceki benzersizlik kontrol sisteminin (iris kodu dahil) güvenli bir şekilde silindiğini duyurdu.

Worldcoin ile TACEO ve Tools for Humanity’den teknisyenler, SMPC’nin yeni bir uygulamasını başarıyla tasarladı. Böylece, daha önce diğerlerini engelleyen ölçek ve maliyet sınırlamalarını çözdü. Yeni SMPC sistemi, iris kodunu birden fazla tarafça tutulan gizli bir paylaşıma şifreleyecek. Böylece, Worldcoin’in (WLD Coin) önceki benzersizlik kontrol sistemi tarafından üretilen iris kodunu kalıcı olarak silmesine olanak tanıyor.

IOTA 2.0 artık test-net’te yayında

IOTA Vakfı, IOTA 2.0 kamu test-net’in resmi olarak yayında olduğunu duyurdu. Bu yükseltme, eski koordinatör güdümlü sistemin yerine merkezi olmayan bir PoS mutabakat mekanizması getirirken, geleneksel PoW’u ortadan kaldırıyor. Böylece, ağın ölçeklenebilirliğini büyük ölçüde geliştiriyor ve çevresel etkiyi azaltıyor.

Anchorage Digital, DYDX staking hizmetini başlattı

Kripto para saklama platformu Anchorage Digital, DYDX yerel token staking desteğini duyurdu. Kurumsal kullanıcıların artık DYDX tokenlerini Anchorage Digital aracılığıyla güvenle saklaması mümkün. Ayrıca, dYdX protokolünün USDC şeklinde dağıttığı stake ödüllerini alma olanakları olacak.

Anchorage Digital, geleneksel finans ve DeFi alanındaki en iyi müşterilere kripto varlık saklama, staking ve diğer hizmetleri sunuyor ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki federal olarak yetkilendirilmiş tek dijital varlık bankası. Platform, Ağustos 2021’de dYdX main-net’in piyasaya sürülmesinden bu yana ethDYDX saklama hizmetini destekledi. Ayrıca, geçen yılın dördüncü çeyreğinde dYdX Chain’in piyasaya girmesiyle yerel DYDX saklama hizmetlerini başlattı. Stake desteğinin başlatılması, dYdX ekosistemine güvenli kurumsal katılımı teşvik etme konusunda platform için önemli bir adımı işaret ediyor.

pSTAKE Finance, Bitcoin likit staking çözümünü başlattı

Binance Labs destekli likit stake protokolü pStAKE Finance, Bitcoin’e özgü merkeziyetsiz finans (DeFi) için en son gelişme olarak Bitcoin için likit stake çözümünü tanıttı. Babylon’un Bitcoin stake protokolü üzerindeki pSTAKE Finance’in çözümü, Bitcoin stake sürecini basitleştirmeyi amaçlıyor. Ayrıca, Bitcoin holderları için ek getiri yaratma fırsatları sağlamayı hedefliyor.

Circle, olası halka arz öncesinde ABD’ye yeniden yerleşmeyi planlıyor

USDC stablecoin ihraççısı Circle, yasal üssünü İrlanda’dan Amerika Birleşik Devletleri’ne kaydırmayı planlıyor. Bir Circle sözcüsü, Circle’ın ana şirketinin kısa süre önce İrlanda Cumhuriyeti Yüksek Mahkemesi’ne firmayı yeniden isimlendirmek için gerekli evrakları sunduğunu doğruladı. Ancak bu hamlenin nedeni belirsizliğini koruyor. Bloomberg haberi ilk olarak Çarşamba günü bildirdi. Circle için potansiyel bir ilk halka arz, özellikle ABD’nin İrlanda’nın nispeten düşük kurumlar vergisi oranlarına kıyasla daha yüksek vergi yükü göz önüne alındığında, taşınmayı başka türlü cazip kılmayan nedenler arasında olabilir.

Degen Chain iki günlük aranın ardından yeniden yayında

Meme coin’lere adanmış bir Ethereum katman-3 Blockchain olan Degen Chain iki günlük bir kesinti yaşadı. Bu uzun sürenin ardından Blockchain tekrar online oldu. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Blockchain, 12 Mayıs’ta TSİ 23:15 etkin bir şekilde kapandığından beri kullanılamıyordu. 50 saati aşkın bir süre boyunca işlemleri doğrulayamadı ya da yeni bloklar üretemedi.

Protokol, özellikle işlemlerin ve veri kullanılabilirliğinin yönetilmesi için teknik çerçeve ve operasyonel destek için bir rollup altyapı platformu olan Conduit’e dayanıyor. Rollup’lar işlemleri off-chain işliyır, ardından bunları paketleyip Ethereum’a gönderiyor. Böylece, hızı artırıyor ve maliyetleri düşürüyor. Degen Chain, Conduit’i kullanarak 3. katman bir Blockchain olarak işlev görüyor. Ayrıca, yüksek işlem hacimlerinin üstesinden gelmeyi başarıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x